• PDP

 

 
 
 
Badania nad technologią w której stawiamy nasze budynki rozpoczęliśmy przeszło 10 lat temu. Naszą inspiracją były metody stosowane w różnych zakątkach świata. Postanowiliśmy je modyfikować tak, aby dostosować do warunków klimatycznych panujących w naszym kraju, specyfiki rynku i materiałów.

Dlaczego nie kusiło nas aby zastosować w naszych projektach gotowych technologii zaczerpniętych np. z Niemiec? Wykonując je, mieliśmy dostatecznie wiele okazji aby zaobserwować jak technologie te funkcjonują w naszych warunkach klimatycznych, z zastosowaniem dostępnych w Polsce materiałów oraz jaki pochłaniają budżet. Doszliśmy do przekonania, iż bardzo wiele rozwiązań okazuje się nieekonomicznych. Koszt ich zastosowania nierzadko zwraca się dopiero po pięćdziesięciu latach. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Wybraliśmy rozwój i postawiliśmy na rodzimą technologię. Technologię opracowaną od początku do końca przez nas i dla nas. Dla warunków występujących w naszym kraju. W stu procentach świadomie zrezygnowaliśmy z rozwiązań typu panele słoneczne czy też gruntowe pompy ciepła. Zamiast tego stworzyliśmy technologię odpowiadającą polskim warunkom klimatycznym, zapewniającą racjonalne koszty budowy oraz najwyższą trwałość konstrukcji głównej budynku. Trwałość ta, oraz możliwość realizacji nowoczesnych, często odważnych architektonicznie pasywnych budynków jest praktycznie niemożliwa lub ekonomicznie nieuzasadniona przy zastosowaniu innej technologii.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania wszelkich dokładniejszych informacji na temat naszej technologii oraz projektów.
 

 

 

 

 
 


 
 
 
 
 KONTAKT

93-418 Łódź ul. Starorudzka 12
Tel. +48 501 285 888

biuro@polskidompasywny.com